Şarap Danışmanlığı

Şarap özel günlerin, kutlamaların, davetlerin ve özellikle romantik buluşmaların sembolü olmuş bir içkidir. Tarihi, üretim biçimi, coğrafi ve mevsim koşullarına bağlı olarak sürprizlere açık olması gibi birçok açıdan diğer içkilerden farklıdır. Şarap kültürünün bireyde ve toplumda oluşması için bilgilenmek kadar deneyim sahibi olmak da gerekir. Siz de kurumsal/bireysel danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizden faydalanarak bu büyülü dünyaya adım atıp şarap kültürünüzü geliştirebilirsiniz.

Kurumsal

yerel-bolgesel-saraplar

Şarap Kavı Oluşturma

İşletmelere kav oluşturmak ya da mevcut kavı analiz edip güncellemek için işletmenin kurumsal kimliğine uygun danışmanlık hizmeti veriyoruz.

yemek-sarap-uyumu

Yemek-Şarap Eşleştirmesi

En önemli konulardan biri kuşkusuz yemek-şarap uyumudur. Müşteri profilinin genel damak tadına yönelik şarap önermek mi gerekir yoksa yiyeceklerin kimyasına uygun ve kişinin yemek seçimlerinden yola çıkarak mı şarap önermeliyiz? İşletmelerin sıkça düştüğü hatalardan biri stoktaki şarapları değerlendirmeye çalışmaktır. Stok maliyetleri elbette işletmelerin dikkat etmesi gereken bir konudur ancak menüye uygun ve müşteriyi memnun edecek şarapların servis edilmesi önemlidir.

otel-restoran-sevis-personel-egitimi

Şarap Servis Kuralları

Ülkemizde şarap kültürü ne yazık ki olması gereken noktada değil. Birçok işletme servis kurallarında yaptığı hatalar yüzünden müşterinin şaraptan zevk almasını engelleyebiliyor. Bu hem şarap üreticisine, hem müşteriye hem de hizmet veren işletmeye zarar veriyor. Hangi şarabın hangi yemek ile servis edileceği önemli olduğu kadar doğru biçimde servis edilmesi de son derece önemlidir. İşletmenizin servis kurallarına uygun hizmet verip vermediğini analiz ediyor, varsa hataları belirleyerek önerilerde bulunuyoruz. Servis personelinin eğitim ihtiyacı olduğu takdirde kurumunuza uygun eğitim programı hazırlıyoruz.

Bireysel

sarap-dunyasina-giris-sarap-tadim-egitimiYurtdışına çıktığınızda, yabancı bir misafir ağırladığınızda, iş yemeklerinde ya da özel sofralarda bilinçli, yemeğe ve bir araya gelme amacınıza yönelik şaraplar seçmek en temelde şaraptan, yemekten ve o andan zevk alabilmekle ilgilidir. Bilgilenmek ve deneyim kazanmak için farklı amaçlara yönelik şarap danışmanlığı alabilirsiniz.

Odaklanılan noktalar: Şarap Tadımı (Degüstasyon) – Şarap Seçimi – Yemek Şarap Uyumu – Bireysel Kav Oluşturma