Şarap Eğitimi

Şarap kültürünü oluşturmak ve geliştirmek için verdiğimiz kurumsal/bireysel eğitimlerde, şarap tadımı (degüstasyon), şarap üretimi, şarap çeşitleri, yemek-şarap uyumu, koku hafızası geliştirme çalışması gibi konuları farklı düzeylerde işliyoruz.

Şarap Dünyasına Giriş

Şarabın büyülü dünyasına ilk adım olarak tanımladığımız bu etapta şarabın tarihi, başlıca şarap ve üzüm türleri, şarap tadım teknikleri gibi temel konulara odaklanıyoruz. Bu başlangıç düzeyindeki eğitimi bitirmek artık şarabın derin dünyasına girmek demektir. İlerlemek isteyenler diğer düzeydeki eğitimlere katılabilirler.

Yerli/Bölgesel Şaraplar

Yerli/bölgesel üreticilerin ve şarapların işleneceği, iklim, teruar, üzüm çeşitleri, rekolte gibi konuları çalıştığımız bir etaptır. Detaylı bilgilerle şarapları tatmak hem daha zevkli olacak hem de daha bilinçli seçimler yapmanızı sağlayacaktır.

shutterstock_71718745

Dünya Şarapları

Bu özel tadım dünyaca ünlü üreticilerin şaraplarını tadacağınız, dünya şarapçılığı hakkında bilgi edinebileceğiniz bir etaptır. Dünyaca ünlü şarapları tek bir tadımda toplamak mümkün olmadığından farklı konseptlerle tekrarlanabilecek bir deneyim olarak düşünülebilir.

shutterstock_130688651

İksir (Tatlı) Şaraplar

Tatlı şarap ülkemizde pek anlaşılabilmiş bir şarap türü değildir, hatta önyargılar nedeniyle değeri yeterince anlaşılamamış bir türdür de diyebiliriz. Bu iksirleri sürpriz tatlarla birlikte keşfetmek çok ayrıcalıklı bir deneyim olacaktır.

shutterstock_132754265

Köpüklü Şaraplar ve Şampanyalar

Kutlama içkisi olarak kullanılan bu şaraplar aslında çok özel içkilerdir. Bugün hala çoğu işletmede bile her köpüklü şaraba şampanya denildiğine rastlıyoruz. Bu özel tadımda köpüklü şarap ile şampanya arasındaki farkları öğrenmenin yanında şampanyanın hüzünlü öyküsüne de değiniyoruz.

shutterstock_331107389

Kült şaraplar

Bu üst düzey şarapları tatmak her şarapseverin arzusudur ancak bunları deneyimlemek için burun ve damak eğitimini belirli bir seviyeye getirmek, bilgi ve deneyim açısından da hazır hissetmek gerekir. Bu kült şarapları tatmak hem temin edilmesinin zorluğu hem de fiyatlarının yüksek oluşu nedeniyle her zaman kolay olmamaktadır. Özel tadımlarımız sayesinde bu özel şarapları deneyimleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yemek-Şarap Uyumu

Farklı mekanlarda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde restoranların menülerine uygun olarak seçtiğimiz şaraplarla yemek-şarap uyumunun inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Servis Personelinin Eğitimi

İşletmelerin ihtiyacına uygun olarak tasarlanan bu eğitimlerde servis personelinin genel şarap kültürünün geliştirilmesi, şarap servis kurallarına uygun olarak hizmet verilmesi, şarap-yemek uyumuna göre müşterinin yönlendirilmesi gibi temel ve işletmenin itibarını artıran noktalara özellikle önem vermekteyiz.

sirket-calisanlari-icin-motivasyon-tadimlari

Şirket Çalışanları İçin Motivasyon Tadımları

Çalışanlarınızın şarap kültürünün gelişmesi aslında çalışanlarınızın hayata farklı bir açıdan bakabilmesi demektir. Şarabı bilinçli seçebilen, aceleye getirmeden uyumlu bir yemekle sınırını bilerek yudumlayan, şarabın büyüleyici zarafetini insanlarla ilişkisine de taşıyabilen bir kişi doğal olarak toplumda takdir görür. Yemeğe, şaraba, sofraya, sofrada bulunduğu kişilere ve her şeyden önemlisi kendine bu denli özen gösteren bir kişi ile çalışmak hiç şüphesiz tüm işverenlerin arzusudur.  Siz de çalışanlarınızı motive etmek ve böylesi medeni bir hobi ile uğraşmalarını teşvik etmek için gruplara özel şarap tadımlarımızdan faydalanabilirsiniz.