Nurgül Demirdöven - İncirli Şaraphane
Nurgül Demirdöven - St. Emilion
Nurgül Demirdöven - Büyükada Splendid Palas

Şarapçılık tarihinin başladığı ve doğanın bu iş için tüm nimetlerini seferber ettiği bu topraklarda, günümüze gelindiğinde şarabın ne kadar ihmal edildiğini fark etmek, birer şarapsever olarak bizi bu engin konuyla daha derinden ilgilenmeye yöneltti. Zaman içinde ülkemizde şarap kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak için edindiğimiz bilgi ve deneyimi önce çevremizle sonrasında diğer şarapsever katılımcılarla paylaşmaya başladık. Şarap Dünyasına Giriş, Türk Şarapları, Dünya Şarapları, Fransız ve İtalyan Şarapları, Şampanyalar ve Tatlı Şaraplar temalı düzenlediğimiz tadım eğitimleri 3 yıldır devam etmekte.

Alanının duayenlerinden saygıdeğer Mehmet Yalçın’ın yıllardır sürdürmekte olduğu Gusto kurslarının tüm seviyelerini tamamlamak bu alandaki ilgimizi profesyonel düzeye taşımakta son derece etkili oldu. Halen Türkiye’nin en uzun süreli şarap kulübü olan Gusto Şarap Kulübü’nün üyeleri olarak ileri düzeydeki buluşmalarda deneyim kazanmaya devam etmekteyiz. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışı gezilerimizi özellikle bağcılık ve şarapçılık temalı olacak şekilde düzenleyerek, çok çeşitli üreticilerle tanışıp bu dünyayı yakından takip etmeyi ve gelişmelerden haberdar olmayı sürdürmekteyiz.

Uzun yıllar akademik dünyada öğretim görevlisi olarak çalışmış olduğumdan, eğitmenlik alanındaki bilgi, birikim ve deneyimimi büyük bir tutkuyla bağlandığımız şarap kültürünü yaygınlaştırma amacıyla kullanabilmekten ayrıca büyük mutluluk duymaktayım.

Eşim Deniz Demirdöven’le bireysel ve kurumsal boyutta çalışmalarımıza şarap eğitimi ve danışmanlığı ile otel ve restoran denetimi alanlarında devam etmekte; deneyim ve izlenimlerimizi gerek etkinlikler gerekse sosyal medya aracılığı ile çevremizle paylaşmaktayız.

Nurgül Demirdöven - Gusto Şarap Kulübü
Nurgül Demirdöven - Trakya Bağ Rotası
Nurgül Demirdöven - Kavaklıdere Grand Tasting